Broker devi Marsh ve uzman risk sermayesi fonu Eos Venture Partners, sigorta piyasasına yenilikçi risk yönetimi çözümleri sunmak için ortaklık kurduklarını duyurdular.

Marsh’ın yeni bulut tabanlı dijital broker platformu Bluestream, söz konusu ortaklıkla iki şirketin ekonomi çözümlerini paylaşmasına olanak tanıyarak işbirliği yapacaklar.

itij.com’da yer alan habere göre, Eos’un kurucu ortağı Jonathon Kalman, “Eos, riski daha iyi anlamak, yeni dinamik ürün çözümleri oluşturmak ve kayıpların sıklığını ve ciddiyetini azaltmak için riski daha iyi anlamak için gerçek zamanlı bilgiler sağlamak için veri analizini destekleyen çözümlere odaklanıyor” dedi.

Kalman, Eos’un Marsh ile işbirliği yapma ve dijital ekibiyle yakın çalışma fırsatı yakalamaları konusunda ise ‘heyecanlı’ olduklarını söyledi.

Marsh’ın Global Risk ve Digital Başkanı John Drzik ise, Marsh’ın geniş bir müşteri yelpazesi için geniş çaplı etkilerle çözümler geliştirmek için harika bir fırsat gördüğünü belirterek, “Gerçek zamanlı veri akışı ve yapay zeka kaynaklı analitikler de dahil olmak üzere trendlerin bir birleşimi, işletmelerin ve sigorta endüstrisinin gerçek zamanlı risk yönetimine doğru ilerlemelerini sağlıyor” diye konuştu.

Haberde, yeni ortaklığın, Marsh’ın küresel denizcilik sektöründe gerçek zamanlı analizler sunmak için Londra merkezli insurtech Concirrus ile yaptığı anlaşmanın ardından geldiğine dikkat çekildi.