Sigorta brokeri devi ve profesyonel hizmetler firması Marsh & McLennan’ın yönetim kuruluna önemli bir isim seçildi.

Marsh & McLennan, New York City merkezli yaratıcı veri ve teknoloji ajansı Wunderman Thompson’ın başkanı olan Tamara Ingram’ı yönetim kuruluna seçti. Ingram’ın atanması ise şirkette yönetim kurulu üye sayısı 13’e çıktı. Ingram daha önce, medya şirketi WPP ile çalışmıştı; Grey UK grup CEO’su ve Procter & Gamble’ın takım lideri gibi çeşitli roller üstlenmişti. Kariyerinin başlarında Ingram, McCann Worldgroup’un CEO’su ve Saatchi & Saatchi’nin Londra ofisinin CEO’luğunu da yaptı.

Marsh & McLennan Yönetim Kurulu Başkanı H. Edward Hanway, “Tamara’yı yönmetim kuruluna davet etmekten mutluluk duyuyorum. Tamara’nın veri odaklı pazarlama konusundaki uzmanlığı ve müşteri odaklı, global bir işletme lideri olmadaki operasyonel beceriler onun yönetim kurulumuza muazzam bir katkı sağlayacağını kanıtlıyor. Onunla yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ingram ayrıca Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan Sage Sage plc ve Serco Group’un icra direktörlüğünü de yaptı. İngiltere’de Uluslararası Çocukları Koruma Mütevelli Heyeti ve Visit London’daki çalışmaları nedeniyle OBE (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) nişanı verildi.