Tesla kurucu ortağı ve CEO Elon Musk için zor bir hafta geçiyor. Tesla, 2019 yılının ilk çeyreğinde, otomotiv şirketinin şimdiye kadarki en büyük borç ödemesiyle birlikte elektrikli otomobil satışlarındaki düşüşün ardından, beklenenden daha büyük 702,1 milyon ABD Doları (yaklaşık 958 milyon SG $) net zarar açıkladı.

Öte yandan teknoloji girişimcisi Musk’un elinde bir plan var. TechCrunch’da yer alan bir habere göre, Musk, birinci çeyrek kazançları ile Tesla’nın Mayıs ayında kendi sigorta ürününü piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı. Musk’un sunmayı düşündüğü kapsam, Tesla sahiplerinin bugün sahip olduğu yüksek prim seçeneklerinden “daha ​​cazip” bir sigorta seçeneği olacağı yönünde. CEO, Tesla’nın nasıl “daha ​​çekici” bir sigorta teminatı sunacağı konusundaki ayrıntılar hakkında detay vermezken, sigortanın Tesla’nın insanların araçlarını nasıl kullandıkları konusunda erişebileceği verilerle bağlantılı olduğunu belirtti.

Tesla sahiplerinden genellikle çok yüksek sigorta primleri alınırken, bu nedenle firma birkaç yıl önce InslaMyTesla programını başlattı ve Tesla’nın sigorta masraflarını düşürmek için üçüncü taraf sigorta şirketleri ile birlikte çalışmasını sağladı.Şimdi Musk işleri bir adım daha ileri götürmeyi planlıyor. Yeni Tesla sigorta programı tamamen kurum içinde yönetilecek gibi görünüyor. Musk, ilk çeyrek sonuçlarına göre, primlerin sürüş verilerine dayalı olarak hesaplanacağını ve programla sigortalanmak isteyen Tesla sürücülerinin “aracı çılgınca kullanmamayı” kabul etmek zorunda kalacağını söyledi.